Защо британската преса от онова време нарича Съединението българска революция?

Заради националния празник, реших да прочета британската преса от онова време и разбере как те са отразили събитието. Имах време само за вестник Таймс.
Изброявам няколко свои впечатления (нека е ясно обаче, че нашият сайт bulgariansinlondon.com не е академичен!)
Таймс говори за Съединението като Bulgarian Revolution (българска революция) или revolution in Eastern Roumelia (революция в Източна Румелия).
В продължение на седмици Таймс публикува различни по обем и съдържание текстове, свързани със Съединението. Впечатляващо е многообразието от източници и гледни точки. Повечето са политически, някои – икономически като, например, кой ще плаща дълга на Източна Румелия, нещо от което се вълнуват притежатели на облигации.
Става ясно, че актът на Съединението е бил изненада. Посочва се, че не е ясно точно как се е случила революцията, но княз Александър Батенберг е бил заставен от българите да признае Съединението, ако иска да остане в България.
Също е ясно, че както на България, така и на Източна Румелия се гледа като творения на Великите сили, тъй като те дължат съществуването си на международен договор между тях. Посочва се, промяната на управлението е нарушение на международното право. Едновременно с това се отбелязва, че съединението е налице и се подкрепя единодушно от населението на двете части.
Посочва се, че Високата порта апелира за запазване на международното право. Анализаторите считат, че за Турция е по-добре да няма война, тъй като от нова война на Балканите тя само би загубила и за това ще е готова да признае съединението на България.
За Англия югоизточна Европа не е била важна в дадения исторически момент. (Да не забравяме, че през 1885 г. Британската империя е толкова голяма, че “слънцето никога не залязва над нея”.) Много автори подчертават, че в интерес на Англия е да няма нова война на Балканите, която би довела до намеса на Великите сили.
Отбелязва се, че от всички Велики сили Русия е взела най-категорична позиция против Съединението. В статия от 22 септември дори се казва, че Петербург е пратил писмо до Високата порта, в което Русия моли турците да не пращат войска срещу българите, защото, ако българите са победени, това ще доведе до обществен натиск в Русия върху руския цар. Русия обаче се съгласява, Турция да използва сила в Македония в случай, че там има надигане на населението.
Въпреки акта на Съединението се посочва, че Великите сили в крайна сметка ще решат положението на нова обединена България и че те ще направят това с оглед на интересите както на българите, така и на Високата порта и на мира в югоизточна Европа.
Посочва се, че влиянието на Русия на Балканите е отслабено в момента и България и Румелия имат възможност да действат самостоятелно. Направен е и изводът, че в случай, че Русия иска да достигне до Константинопол, тя вече ще трябва да завладее България и Румелия.
По време на Съединението на власт в Обединеното кралство са консерваторите, начело с Роберт Гаскойн-Сесил, лорд Солсбъри – на горната снимка.
Според вас, защо в Англия по онова време наричат Съединението "българска революция", а в България -не?
Автор: Бойко Боев