Късчета от България: Картина от Бургас
Нашият сайт Българи в Лондон има нова рубрика "Късчета от България". В нея българи в Обединеното кралство, разказват за предмети, които са донесли от България, като спомен за родната страна. Поканени са всички да участват.
Първият участник в новата рубрика е Станимира Филипова, която пази в Лондон като спомен от България една детска картина:

"На 40 плюс години дойдох да живея в Лондон. Моят роден град е Бургас. Картината с рибките е нарисувана преди 20 години от дъщеря ми. Преди да я донеса в Лондон тя украсяваше офиса ми в Бургас. От него се виждаше морето. Бях прочела статия за Фън Шуи обзавеждането. Според нея за успех и печалба в помещението трябвало да има рибки и растения с месести листа. Растения имахме много. Оставаше да измисля нещо и с рибите. Поръчах на 4 годишната ми дъщеря да нарисува златни рибки. Сега дъщеря ми е последна година студент в Глазгоу. Мисля, че нейната рисунка ми носи много късмет. Затова я взех с мен в Англия, както и защото исках да донеса тук шепа от нашето море, което обожавам."
Станимира Филипова продава на английския пазар качествена козметика от българско розово и лавандулово масло.
Сайтът на нейната фирма https://roselavender.co.uk е изработен от дъщеря й, същата която преди 20 години е нарисувала картината със златните рибки.